O mně

Jmenuji se Dagmar Janíková a jsem absolventka Masarykovy university obor Lektorství angličtiny a oboru Učitelství anglického jazyka pro základní a jazykové školy.

V současné době kromě soukromých hodin a kurzů v Otrokovicích a okolí učím anglický jazyk  na základní škole v Kvasicích. Ve školním roce 2018/2019 je můj rozvrh více než naplněn a nové studenty nepřijímám.

Angličtina mě moc baví, a tedy mám štěstí nejenom ji stále intenzivně studovat, ale i učit. Kromě titulu před jménem a červeného diplomu na poličce, mám i mezinárodní cambridgeskou jazykovou zkoušku FCE a nyní se připravuji na jazykovou zkoušku CAE.

Ráda se vzdělávám i v oblastech metodologie cizích jazyků a pedagogiky a proto se pravidelně účastním The International Conference for Teachers of English a seminářů Oxford University Press.  V roce 2014 jsem se zúčastnila desetidenního metodologického semináře v Barnstaplu v Anglii.

Tyto stránky jsem založila, především pro mé žáky a samozřejmě je mohou využívat i jejich rodiče. V průběhu roku zde budu přidávat odkazy na procvičování probíraného učiva a různé typy a rady.

Snažím se, aby moje hodiny byly zábavné a motivovaly žáky k učení, ale ráda bych zmínila přísloví, které mám moc ráda a které vystihuje práci každého učitele:

„Teachers open the door, but you must enter yourself.“

Volně přeloženo jako:

„Učitelé ti otevřou dveře, ale ty už musíš vstoupit sám.“

Kromě angličtiny, mojí velkou vášní je vaření a pečení, cestování a tvorba webových stránek a proto kromě těchto stránek, spravuji webové stránky pro mého manžela Interier Janík a stránky s recepty Napeč si.

 

IMG_4405